Webgune honek cookieak erabiltzen ditu, gure cookien politika ikusteko, Nabigatzen jarraitzen baduzu onartuko duzu
EU | ES
Menu
Logo kaixo.com Logo kaixo.com
Logo bilatu
Logo usuario

Italiako Giroaren sailkapenak


2011-05-11 16:55

Lasterketa italiarra Torinon hasi da maiatzaren 7an eta 29an amaituko da Milanon.

Sailkapen nagusia: 

1. Pieter Weening (Rabobank) 20:15:12
2. Kanstantin Siutsou (HTC-Highroad) + 2
3. Marco Pinotti (HTC-Highroad) d.b.
4. Christophe Le Mevel (Garmin-Cervelo) + 5
5. Pablo Lastras (Movistar Team) + 22
6. Vicenzo Nibali (Liquigas-Cannondale) + 24
7. Michele Scarponi (Lampre-ISD) + 26
8. Steven Kruijswijk (Rabobank) + 28
9. Alberto Contador (Saxo Bank-SunGard) + 30
10. Jose Serpa (Androni Giocattoli) + 33

Seigarren etapako sailkapenak:

.1. Francisco Jose Ventoso Alberdi (ESP) Movistar 5.15:39
.2. Alessandro Petacchi (ITA) Lampre - ISD d.b.
.3. Roberto Ferrari (ITA) Androni Giocattoli d.b.
.4. Danilo Di Luca (ITA) Katusha Team d.b.
.5. Davide Appollonio (ITA) Sky Procycling d.b.
.6. Michele Scarponi (ITA) Lampre - ISD d.b.
.7. Christophe Le Mevel (FRA) Team Garmin-Cervelo d.b.
.8. Gerald Ciolek (GER) Quickstep Cycling Team d.b.
.9. Paolo Tiralongo (ITA) Pro Team Astana d.b.
10. Ruggero Marzoli (ITA) Acqua & Sapone d.b.

Bosgarren etapako sailkapena:

.1. Pieter Weening (HOL) Rabobank 4:54:49
.2. Fabio Duarte (COL) Geox + 8 seg.
.3. Jose Serpa (COL) Androni d.b.
.4. Christophe Le Mevel (FRA) Garmin d.b.
.5. Oscar Gatto (ITA) Farnese Vini d.b.
.6. Vincenzo Nibali (ITA) Liquigas d.b.
.7. Alberto Contador (ESP) Saxo Bank d.b.
.8. Michele Scarponi (ITA) Lampre d.b.
.9. Joaquim Rodriguez (ESP) Katusha d.b.
10. Roman Kreuzinger (CZE) d.b.

Laugarren etapako sailkapena:

Ez ziren etapa honetako sailkapenak kontutan hartu etapa Wouter Weylandti omenaldia egiteko erabili baitzen

Hirugarren etapako sailkapena:

1. Angel Vicioso (Androni) 3:57:38
2. David Millar (Garmin-Cervelo) d.b.
3. Luis Pasamontes (Movistar Team) d.b.
4. Dani Moreno (Katusha) d.b.
5. Christophe Le Mevel (Garmin-Cervelo) d.b.
6. Bram Tankink (Rabobank) + 12
7. Jerome Pineau (Quick Step) d.b.
8. Sacha Modolo (Colnago CSF Inox) + 21
9. Fabio Taborre (Androni) d.b.
10. Matteo Montaguti (AG2R) d.b.

Bigarren etapako sailkapena: 

1. Alessandro Petacchi (Lampre) 5h. 45:40
2. Mark Cavendish (HTC - Highroad) d.b.

3. Manuel Belletti (Colnago - CSF)
4. Roberto Ferrari (Androni Giocattoli)
5. Borut Bozic (Vacansoleil)
6. Davide Appollonio (Team Sky)
7. Tyler Farrar (Garmin)
8. Robbie McEwen (RadioShack)
9. Wouter Weylandt (Leopard)
10. Matteo Montaguti (AG2R)
11. Alexander Kristoff (BMC Racing)
12. Fabio Taborre (Acqua & Sapone)
13. Fabio Sabatini (Liquigas)
14. Francisco Ventoso (Movistar)
15. Dennis van Winden (Rabobank)
16. Francesco Chicchi (Quick-Step)

Lehenengo etapako sailkapena: 

1. HTC-Highroad 20:59
2. RadioShack 21:09 + 10
3. Omega Pharma-Lotto 21:21 + 22
4. Liquigas-Cannondale 21:21 + 22
5. Garmin-Cervélo 21:23 + 24
6. Lampre-ISD 21:23 + 24
7. Rabobank 21:25 + 26
8. Saxo Bank-Sungard 21:29 + 30
9. Sky 21:36 + 37
10. Vacansoleil-DCM 21:36 + 37
11. Movistar Team 21:37 + 38
12. Androni-Giocattoli 21:38 + 39
13. BMC 21:40 + 41
14. Leopard-Trek 21:41 + 42
15. Quick Step 21:41 + 42
16. AG2R 21:48 + 49
17. Astana 21:49 + 50
18. Geox-TMC 21:52 + 53
19. Colnago CSF Inox 22:01 + 1:02
20. Katusha 22:03 + 1:04
21. Farnese-Vini 21:06 + 1:07
22. Acqua&Sapone 22:06 + 1:07
23. Euskaltel-Euskadi 22:12 + 1:13

src=http://www.eitb.com/multimedia/images/2011/04/14/456960/456960_g<br/

Informazio gehiago:Eitb: Italiako Giroaren sailkapenak

86 aldiz ikusita
+ Berria gehitu   + Berria aldatu/ezabatu

Iruzkina bidali

Testua:
Erabiltzailea: Anonimoa
Erabiltzaile erregistratua Lehenengo izena eman bestela anonimoa izango zara
Lege oharra onartzen dut
0 iruzkin aurkitu dira 1tik 0ra erakusten

0 iruzkin